Dlaczego wanna z konglomeratu?

Wanna konglomeratowa– czym się charakteryzuje?

Dlaczego wanna z konglomeratu?

Aranżacja wnętrza, porady październik 6, 2020

Zastanawiając się nad zakupem wanny musimy wziąć pod uwagę wiele czynników- kształt, wymiary, czy wolnostojąca, czy też do zabudowy, czasami kolor oraz materiał z którego jest zrobiona. W naszym wpisie skupimy się nad kwestią materiału z którego jest zrobiona, gdyż czasami zapominamy, że jest jedną z najistotniejszych kwestii, o której nie możemy zapominać przy wyborze i zakupie, a która w perspektywie codziennego użytkowania jest kluczowa.

Wanna to część wyposażenia łazienki, który wymieniamy stosunkowo rzadko, a która jest najważniejszym punktem każdej łazienki. Chcemy aby cieszyła nasze oczy, była trwała, wygodna w codziennym użytkowaniu oraz żeby była odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

My odpowiedzieliśmy sobie na to pytanie, jak i z czego, chcemy tworzyć nasze wanny. Co jest najważniejsze obok bezdyskusyjnej kwestii komfortu podczas samej kąpieli, to właśnie z czego i jak jest zrobiona. Nasze wanny są tworzone z konglomeratu żywicy, którą mieszamy z mielonymi skałami- marmur, kwarc oraz dolomit, stanowią unikatową mieszankę o pożądanych parametrach technicznych. Konglomerat z którego są wykonane nasze wanny, to przede wszystkim bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał.

Bezspoinowa i nieporowata powierzchnia kompozytu stanowi barierę uniemożliwiającą wnikanie brudu i bakterii, przez co jest ona odporna na powstawanie plam oraz zdecydowanie ułatwia utrzymanie czystości. Dzięki zawartości żywicy konglomerat jest lżejszy od kamienia naturalnego, czy też od żeliwa i posiada wysokie właściwości izolacyjne, czego nie można powiedzieć o kamieniu, czy żeliwie. Wanna z konglomeratu jest ciepła w dotyku i utrzymuje temperaturę wody, aby kąpiel mogła trwać zdecydowanie dłużej. Jest wyborem na lata.

inne posty

Kuszący luksus czerni

Porady

lipiec 23, 2019

Dlaczego wanna wolnostojąca

Porady

czerwiec 7, 2019